Kuhu saab ID-kaardiga reisida?

Reisimine Euroopa Liidus ja EMP-s

Eesti kodanikel on suurepärane võimalus reisida Euroopa Liidus (EL) ja Euroopa Majanduspiirkonnas (EMP) ilma passita, kasutades selleks vaid oma ID-kaarti. See võimaldab siseneda teistesse EL-i ja EMP-i liikmesriikidesse ilma täiendavaid reisidokumente kaasas kandmata. On oluline meeles pidada, et reisimiseks peab reisidokumendi kehtivus olema tagatud reisi ajal.

Kehtivusaeg ja Reisidokumendid

Reisimisel Euroopa Liidus ja EMP-s ei kehti nõue, et reisidokument peaks kehtima teatud arvu kuude või aastate jooksul pärast planeeritud reisi lõppu. Siiski on oluline veenduda, et sinu pass või ID-kaart oleks kehtiv kogu reisi vältel. Väljaspool Euroopa Liitu reisides on ainsaks kehtivaks reisidokumendiks pass ning iga riik kehtestab sellele eraldi kehtivuse nõuded.

Riigid, Kuhu Saab ID-Kaardiga Reisida

ID-kaardiga saab reisida kõigisse Euroopa Liidu liikmesriikidesse ning ka Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikidesse. Oluline on meeles pidada, et ID-kaart peab olema korras ning kehtiv reisidokument, et seda kasutada.

Värsked Reisiinfo

Alati tasub kontrollida kõige värskemat reisiinfot enne reisi broneerimist ja minekut. Välisministeeriumi poolt hallatav Reisi Targalt veebileht pakub pidevalt ajakohastatud infot, millistesse riikidesse saab reisida ID-kaardiga ning annab ülevaate reisidokumentide kehtivusest.

Küsimused ja Vastused

1. Kas ID-kaardiga saab reisida kõikidesse Euroopa Liidu riikidesse?

Jah, ID-kaardiga on võimalik reisida kõikidesse Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikidesse.

2. Kui kaua peab reisidokument kehtima?

Euroopa Liidus ja EMP-s reisimiseks peab reisidokument olema kehtiv reisi ajal. Väljaspool Euroopa Liitu kehtestab passi kehtivuse nõuded iga riik eraldi.

3. Kus leida värsket reisiinfot?

Pidevalt ajakohastatud reisiinfot leiab Välisministeeriumi poolt hallatavalt Reisi Targalt veebilehelt.

Loe veel lisaks ka reisikindluse kohta.

Jäta Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga